Polskie podcasty muzyczne

P

Ilość polskich podcastów muzycznych może zaskoczyć

Ostatna aktualizacja 13 stycznia 2020

Może się wydawać, że polskie podcasty muzyczne ze względu na ograniczenia jakie narzucają prawa autorskie, nie istnieją. Nic bardziej mylnego. Jest ich całkiem sporo i mają się całkiem nieźle.

W poniższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie, różne gatunki muzyki i różne formaty podcastów.

Jeśli znasz jakieś polskie podcasty muzyczne których nie ma w zestawieniu to napisz

Dla fanów podcastów kryminalnych przygotowałem też listę polskich podcastów kryminalnych.

Ciekawe polskie podcasty znajdziesz również na Twitterze Radiogramu pod #RadiogramPoleca

Polskie podcasty muzyczne które znajdziesz poniżej:

Co ciekawe, jest jeszcze sporo audycji i kanałów YouTube które nazywają siebie “podcastami”. Niestety zazwyczaj są dostępne tylko na jednej platformie (najczęściej jest to SoundCloud – brrrrr), i nie można ich znaleźć w żadnym katalogu podcastów. Kolejnym powodem dlaczego nie znalazły się na tej liście, jest brak publicznie dostępnego RSS. Dotyczy to zazwyczaj kanałów na YouTube które również nazywają się “podcastami”.

Jeśli prowadzisz jeden z tych kanałów i nie wiesz jak zrobić z tego ogólnie dostępny podcast to skontaktuj się ze mną.


Na Sofie

Grafika. Czerwona sofa z poduszkami na tle żółtej ściany, na sofie siedzi kot, obok saksofon i głośnik. To jest logo podcastu Na Sofie
Podcast – Na Sofie

W podcaście „Na sofie” usłyszycie muzykę z najróżniejszych półek. Podzielę się z Wami brzmieniami, które od zawsze mi towarzyszą. Będą perły światowego jazzu, klasyka rocka i mistrzowskie wykonania dzieł klasycznych. Nie zabraknie też dźwięków z odległych zakątków świata – dźwięki, które mają w sobie dużo słońca, kuszą egzotyką i pulsem miejsc, w których powstają. „Na sofie” jazz spotka się z piosenką, rock z sambą i soul z muzyką poważną. Ale mimo tej różnorodności, to nie jest podcast dla wszystkich.


Dekonstrukcja

okładka podcastu Dekonstrukcja
Podcast Dekonstrukcja

opis autoKrótkie rozmowy z muzykami w których dekonstruujemy jedną piosenkę z ich twórczości. Proces twórczy. Songwriting. Muzyka. Produkcja.ra


Gdzie spotykają się wszystkie światy

Audycja muzyczna, której celem jest promowanie nowej, często mało znanej muzyki z całego świata. Różnorodność to klucz, tu spotykają się wszystkie światy.


Misja Muzyka

logo podcastu Misja Muzyka
Podcast Misja Muzyka

Podcast poświęcony muzyce i tematom okołomuzycznym. Jak zarządzać zespołem muzycznym lub karierą solową, jak organizować koncerty, jak okiełznać branżę muzyczną i osiągać sukcesy.


Polifonia na fonii

logo podcastu Polifonia na fonii
Podcast Polifonia na fonii

Dziennikarz muzyczny (tygodnik Polityka), bloger, autor audycji radiowych, pisuje też o nowej polszczyźnie. W “Polifonii na fonii” opowiada o tym, co go zainteresowało w muzyce w ciągu ostatniego tygodnia. Music journalist (Polityka weekly), blogger and radio presenter, writes about Polish slang.


Rap MaTTers

logo podcastu Rap MaTTers
Podcast Rap MaTTers

Podcast o polskim rapie prowadzony przez Mateusza Osiaka.


Zawód – Muzyk

okładka podcastu Zawód - Muzyk
Podcast Zawód – Muzyk

Zawód – muzyk to podcast, który przedstawia rynek muzyczny z różnych stron – zarówno tych jasnych, jak i ciemnych. Nasi goście opowiadają historie o różnych obliczach tej profesji, o problemach, które spotkali na swojej drodze i ich rozwiązaniach. Jeżeli nie wiesz, czy ten zawód jest dla Ciebie, zastanawiasz się jaką drogę muzyczną wybrać lub po prostu szukasz muzycznych inspiracji to ten podcast jest dla Ciebie.


Życie na odsłuchu

okładka podcastu Życie na odsłuchu
Podcast Życie na odsłuchu

Życie na odsłuchu” to nietypowy podcast muzyczny, w którym dwóch prowadzących wzajemnie prezentuje sobie (i słuchaczom) utwory związane z zadanym tematem. Bohaterowie programu bardzo się lubią, kością niezgody w ich relacjach bywają jedynie drastyczne różnice w guście muzycznym. Krzysiek przepada za surowym folkiem, niezależną muzyką gitarową i wszystkim, co brzmi raczej niskobudżetowo. Bażant zaś to fan polskiego popu z lat 90., hip-hopu, muzyki sakralnej i nu-metalu.


Muzykalności

Podcast Muzykalności

W Muzykalnościach opowiadam o tym jak zamienić pasję do muzyki w sposób na życie lub realizować swoją muzyczną wrażliwość jako ciekawe hobby.
Ja sam oraz zapraszani przeze mnie goście dzielimy się z Tobą naszymi muzycznymi i życiowymi doświadczeniami.
Jeśli jesteś muzykiem lub interesuje Ciebie jak nim zostać lub chcesz zaistnieć w branży gdzie muzyka jest obecna na stałe – to ten podcast jest właśnie dla Ciebie.


Dźwiękościeżka

Podcast Dźwiękościeżka

lubię filmy / lubię je oglądać i je robić / ale ten podcast przede wszystkim jest o muzyce filmowej / bo to taka szczególna forma, która powstaje po to żeby wspierać film / ale czasem, naprawdę rzadko, nagle taki soundtrack staje się dziełem


Pan od Muzyki

Podcast Pan od Muzyki
Podcast Pan od Muzyki

Od 2014 roku prowadzę bloga muzycznego, na którym staram się poszukiwać nowej muzyki, trendów, artystów i zmian w stylistykach. Teraz zabieram się za dyskusję – o albumach, projektach, rozwoju kariery i przemyśle muzycznym.


Między organami

Między organami

Podcast o organach, organistach, muzyce i organizacji koncertów. Będę opowiadać o mojej pasji do muzyki organowej i o doświadczeniach organizatora życia muzycznego. Bądźcie ze mną 🙂


Bardzo fajny magazyn muzyczny

Bardzo fajny magazyn muzyczny

Douszna internetowa audycja. A w niej: Jazz, Soul, Funk, Progresja …..i wiele innych

Polskie podcasty muzyczne – lista

Jeśli podobała ci się lista to podziel się nią ze znajomymi. Miłego słuchania.

O autorze

Marek Rak
Marek Rak

Podcasty to moja pasja, tak nagrywanie jak i słuchanie. Zbieram, filtruje i przedstawiam najciekawsze informacje o podcastingu w podcaście Radiogram.
Biorę udział kilku projektach podcastowych: Najlepsze Polskie Podcasty, PodBum, Nadajesz.online
W chwilach wolnych nagrywam Takie.Info, gram w squasha, lub z aparatem w ręce łapię chwile ulotne.

Dodaj komentarz

Oceń Radiogram na:

Podchaser - Radiogram

Marek Rak

Marek Rak

Podcasty to moja pasja, tak nagrywanie jak i słuchanie. Zbieram, filtruje i przedstawiam najciekawsze informacje o podcastingu w podcaście Radiogram.
Biorę udział kilku projektach podcastowych: Najlepsze Polskie Podcasty, PodBum, Nadajesz.online
W chwilach wolnych nagrywam Takie.Info, gram w squasha, lub z aparatem w ręce łapię chwile ulotne.

Kontakt

Napisz do mnie lub zajrzyj na media społecznościowe:

Oceń Radiogram na:

Podchaser - Radiogram
Postaw mi kawę :)Postaw mi kawę :)

Przy produkcji każdego odcinka spędzam średnio 6 godzin. I choć uwielbiam to robić, to bez mojej ulubionej kawy nie dałbym rady.

Jeśli uważasz że informacje które przekazuję są dla Ciebie przydatne, to zawsze możesz mnie wesprzeć kawą.