Polskie podcasty muzyczne

17/45
dziewczyna stoi na tle czerwonych neonów w kształtach różnych instrumentów muzycznych

Ilość polskich podcastów muzycznych może zaskoczyć

Może się wydawać, że polskie podcasty muzyczne ze względu na ograniczenia jakie narzucają prawa autorskie, nie istnieją. Nic bardziej mylnego. Jest ich całkiem sporo i mają się całkiem nieźle.

W poniższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie, różne gatunki muzyki i różne formaty podcastów.

Jeśli znasz jakieś polskie podcasty muzyczne których nie ma w zestawieniu to napisz

Dla fanów podcastów kryminalnych przygotowałem też listę polskich podcastów kryminalnych.

Ciekawe polskie podcasty znajdziesz również na Twitterze Radiogramu pod #RadiogramPoleca

Polskie podcasty muzyczne które znajdziesz poniżej:

Co ciekawe, jest jeszcze sporo audycji i kanałów YouTube które nazywają siebie „podcastami”. Niestety zazwyczaj są dostępne tylko na jednej platformie (najczęściej jest to SoundCloud – brrrrr), i nie można ich znaleźć w żadnym katalogu podcastów. Kolejnym powodem dlaczego nie znalazły się na tej liście, jest brak publicznie dostępnego RSS. Dotyczy to zazwyczaj kanałów na YouTube które również nazywają się „podcastami”.

Jeśli prowadzisz jeden z tych kanałów i nie wiesz jak zrobić z tego ogólnie dostępny podcast to skontaktuj się ze mną.


Grafika. Czerwona sofa z poduszkami na tle żółtej ściany, na sofie siedzi kot, obok saksofon i głośnik. To jest logo podcastu Na Sofie

Na Sofie

„W podcaście „Na sofie” usłyszycie muzykę z najróżniejszych półek. Podzielę się z Wami brzmieniami, które od zawsze mi towarzyszą. Będą perły światowego jazzu, klasyka rocka i mistrzowskie wykonania dzieł klasycznych. Nie zabraknie też dźwięków z odległych zakątków świata – dźwięki, które mają w sobie dużo słońca, kuszą egzotyką i pulsem miejsc, w których powstają. „Na sofie” jazz spotka się z piosenką, rock z sambą i soul z muzyką poważną. Ale mimo tej różnorodności, to nie jest podcast dla wszystkich.”


okładka podcastu Dekonstrukcja

Dekonstrukcja

„Krótkie rozmowy z muzykami w których dekonstruujemy jedną piosenkę z ich twórczości. Proces twórczy. Songwriting. Muzyka. Produkcja.”


Gdzie spotykają się wszystkie światy

„Audycja muzyczna, której celem jest promowanie nowej, często mało znanej muzyki z całego świata. Różnorodność to klucz, tu spotykają się wszystkie światy.”


logo podcastu Misja Muzyka

Misja Muzyka

„Podcast poświęcony muzyce i tematom okołomuzycznym. Jak zarządzać zespołem muzycznym lub karierą solową, jak organizować koncerty, jak okiełznać branżę muzyczną i osiągać sukcesy.”


logo podcastu Polifonia na fonii

Polifonia na fonii

„Dziennikarz muzyczny (tygodnik Polityka), bloger, autor audycji radiowych, pisuje też o nowej polszczyźnie. W „Polifonii na fonii” opowiada o tym, co go zainteresowało w muzyce w ciągu ostatniego tygodnia. Music journalist (Polityka weekly), blogger and radio presenter, writes about Polish slang.”


logo podcastu Rap MaTTers

Rap MaTTers

„Podcast o polskim rapie prowadzony przez Mateusza Osiaka”


okładka podcastu Zawód - Muzyk

Zawód – Muzyk

„Zawód – muzyk to podcast, który przedstawia rynek muzyczny z różnych stron – zarówno tych jasnych, jak i ciemnych. Nasi goście opowiadają historie o różnych obliczach tej profesji, o problemach, które spotkali na swojej drodze i ich rozwiązaniach. Jeżeli nie wiesz, czy ten zawód jest dla Ciebie, zastanawiasz się jaką drogę muzyczną wybrać lub po prostu szukasz muzycznych inspiracji to ten podcast jest dla Ciebie”


okładka podcastu Życie na odsłuchu

Życie na odsłuchu

„Życie na odsłuchu” to nietypowy podcast muzyczny, w którym dwóch prowadzących wzajemnie prezentuje sobie (i słuchaczom) utwory związane z zadanym tematem. Bohaterowie programu bardzo się lubią, kością niezgody w ich relacjach bywają jedynie drastyczne różnice w guście muzycznym. Krzysiek przepada za surowym folkiem, niezależną muzyką gitarową i wszystkim, co brzmi raczej niskobudżetowo. Bażant zaś to fan polskiego popu z lat 90., hip-hopu, muzyki sakralnej i nu-metalu.”


Muzykalności

„W Muzykalnościach opowiadam o tym jak zamienić pasję do muzyki w sposób na życie lub realizować swoją muzyczną wrażliwość jako ciekawe hobby.
Ja sam oraz zapraszani przeze mnie goście dzielimy się z Tobą naszymi muzycznymi i życiowymi doświadczeniami.
Jeśli jesteś muzykiem lub interesuje Ciebie jak nim zostać lub chcesz zaistnieć w branży gdzie muzyka jest obecna na stałe – to ten podcast jest właśnie dla Ciebie.”

Polskie podcasty muzyczne – lista

Jeśli podobała ci się lista to podziel się nią ze znajomymi. Miłego słuchania.

Skomentuj...

Name

Email