Nowy darmowy hosting dla podcastów

53/85

News pochodzi z 23 odcinka podcastu Radiogram

Słuchaj Radiogram na:

Radiogram na Spotify
Radiogram na Google Podcasts
Radiogram na Apple Podcasts

Darmowy hosting dla podcastu

Sieć podcastów PodcastOne uruchomiła hosting pod nazwą Lauchpad. Hosting jest w pełni darmowy i oferuje statystyki słuchalności. Jeśli zastanawiasz się gdzie jest haczyk i jak mają zamiar utrzymać się jako darmowy produkt, to odpowiedzią są reklamy.

W zamian za hosting umieszczają reklamy na początku i w trakcie podcastu. Reklamy mają być w sumie nie dłuższe niż 2 minuty, a ty jako prowadzący ustalasz gdzie dokładnie ma znajdować się reklama w środku podcastu. Układ jest prosty. Możesz sprzedawać reklamy samodzielnie i dodawać je do swojego podcastu w czasie nagrania, wtedy zatrzymujesz całość dochodu dla siebie. Hosting może umieszczać swoje i zatrzymuje całość dochodu dla siebie.

Czy taki hosting jest wart zastanowienia?


Jeśli chcesz spróbować podcastingu, lub przetestować nowy pomysł to jak najbardziej. Jest to kolejny darmowy hosting dla podcastów który dołącza do Anchora, Whooshkaa i RedCircle. Na plus trzeba dodać że od początku stawiają sprawę jasno. Jesteś jedynym właścicielem podcastu i treści. Sam dodajesz RSS Apple Podcast, Google Podcast czy Spotify. Jeśli będziesz chciał przenieść swój podcast to nie będzie to problemem, i możesz to łatwo zrobić.


Jeśli dopiero zaczynasz z podcastingiem i nie wiesz co to jest hosting i RSS, lub jak przenieść podcast, to pod adresem Radiogram.pl/NP4 znajdziesz odcinek właśnie o tym.

Wszystkie źródła z tego odcinka

Przy produkcji każdego odcinka spędzam średnio 6 godzin. I choć uwielbiam to robić, to bez mojej ulubionej kawy nie dałbym rady.

Jeśli uważasz że informacje które przekazuję są dla Ciebie przydatne, to zawsze możesz mnie wesprzeć kawą.

Postaw mi kawę :)Postaw mi kawę 🙂

Photo by Austin Distel on Unsplash

Leave a Reply