Najpopularniejsze godziny słuchania podcastów w Europie i Stanach

5/34

Na podstawie newsa z 23 odcinka podcastu Radiogram.

Słuchaj Radiogram na:

Radiogram na Spotify
Radiogram na Google Podcasts
Radiogram na Apple Podcasts

Voxnest opublikował ciekawe zestawienie statystyk jak, a właściwie kiedy najchętniej słuchamy podcastów w Europie i Stanach. Do porównania wykorzystano 5 najpopularniejszych kategorii podcastów na obu kontynentach. W Europie to w kolejności:

  • Biznes
  • Kultura
  • Psychologia
  • Historia
  • Edukacja

Z racji lokalizacji omówię tylko Europę, a jako ciekawostkę podam, że w Stanach najpopularniejszą kategorią jest Religia. Zestawienie jest podzielone na dwie najpopularniejsze godziny np. 8 rano i 19 wieczorem, i na najpopularniejszy przedział czasowy np. od 7 rano do 9
Co ciekawe najpopularniejszy przedział czasowy dla 3 kategorii w Europie pokrywa się. Tymi kategoriami są: Biznes, Edukacja i Historia. Najwięcej osób słucha podcastów w tych kategoriach pomiędzy 16 a 18 popołudniu.
Jak zaznaczają w raporcie, znajomość najpopularniejszych godzin słuchania może mieć wpływ na między innymi planowanie promocji odcinków. Jeśli prowadzisz podcast w którejś z tych kategorii to warto zapoznać się z raportem.


I jeszcze jedna ciekawostka, a właściwie niespodzianka. Podcast Kryminatorium został wymieniony w raporcie jako jeden z 5 najpopularniejszych podcastów w Europie w kategori Kultura. Gratulacje dla Marcina Myszka i załogi Kryminatorium.

Wszystkie źródła z tego odcinka