Na co wpływa jakość dźwięku w podcastach i nie tylko

55/85

Na podstawie newsa 23 odcinka podcastu Radigram

Słuchaj Radiogram na:

Radiogram na Spotify
Radiogram na Google Podcasts
Radiogram na Apple Podcasts

Na co ma wpływ jakość dźwięku w twoim podcaście

Jaki wpływ ma jakość dźwięku w twoim podcaście? Bo to że ma nie jest wielkim odkryciem. Jeśli do tej pory nie byłeś przekonamy to teraz jest na to dowód.


Uniwersytet Południowej Kalifornii i Narodowy Uniwersytet Australii przeprowadziły badania które wykazały, że jakość dźwięku wpływa na sposób w jaki słuchacz postrzega nie tylko informację, ale i lektora.


Przeprowadzone badania wykazało, że lektor słuchany w słabej jakości jest uznawany jako nie budzący zaufania, a nawet jako mniej inteligentny! To samo dotyczy informacji które przekazuje. Słaba jakość nagrania powoduje spadek wiarygodności całego przekazu.


Badanie wykazało również że słuchając wypowiedzi w słabej jakości, która jest przez to trudniej przyswajalna, stajemy się bardziej nieufni i podejrzliwi.


I jeszcze jedna uwaga ode mnie. Jeśli po tym newsie pomyślałeś o zakupie nowego mikrofonu to poczekaj. Słabej jakości dźwięk nie zawsze związany jest ze sprzętem. Czasami wystarczy poprawić technikę pracy z mikrofonem. Drugim nietechnicznym powodem złej jakości może być echo w pomieszczeniu w którym nagrywasz.

Wszystkie źródła z tego odcinka

Photo by Free To Use Sounds on Unsplash

Leave a Reply