Jak słuchać podcastów? Poniżej znajdziecie kilka odpowiedzi na najczęstsze pytania i niejasności.

Czym są podkasty?

W największym skrócie formą audycji, takiej jak w radiu tylko bez radia. Same plusy. Korzystasz z aplikacji w tlefonie, lub słuchasz na naszej stronie. Nie musisz czekać, pobierasz odcinek i słuchasz kiedy ci pasuje.

Jak słuchać podkastu

Ty decydujesz jak i kiedy słuchasz.

Możesz przewijać odcinek. Możesz go zachować na później. Słuchasz gdzie chcesz, w drodze do pracy, w samochodzie, autobusie lub na własnej sofie. Zazwyczaj nie ma reklam, a jeśli są to krótkie, zazwyczaj pojedyńcze i starannie dobrane (Radiogram.pl jest bez reklam).

Nie mam aplikacji w telefonie.

Krótka odpowiedź brzmi: nie potrzebujesz. Każdy telefon z Androidem czy też Iphone posiada wbudowaną aplikację do pokastów. Przy każdym odcinku Radiogram na stronie znajdziesz również odtwarzacz, na którym jest przycisk do ściągnięcia odcinka w mp3. Możesz go odsłuchać na telefonie tak jak muzykę. Jeśli chcesz możesz zainstalować samodzielnie wybraną aplikację i zasubskrybować podcast, lub odsłuchać tylko jeden odcink. Zaletą subskybcji jest automatyczne poinformowanie o nowych odcinkach. Jeśli potrzebujesz aplikacji patrz poniżej (Jak słuchać).

Nie wiem gdzie zacząć.

Radiogram jest podcastem w którym każdy odcinek jest ma inny temat. Możesz słuchać wybrane odcinki, od ostatniego lub pierwszego. Twój wybór. 

Czy podcast zużywa dużo „danych”?

Jeśli chcesz może nie zużywać wogóle. Wystarczy ustawić aplikację w telefonie, aby pobierał nowe odcinki tylko przez wifi. Tak samo jest w sytuacji jeśli nie korzystasz z aplikacji lecz pobierasz sam pliki odcinków. Przeciętny plik ma około 8 do 15mb. Nie zjadamy dużo danych.

Czy za subskrypcję podcastu trzeba płacić?

Nie. Nie pobieramy żadnych opłat. Podcasty które oferują płatne odcinki nie są często spotykane. Zaryzykował bym stwierdzenie iż 99% jest darmowych.

Jak ich słuchać?

Najwygodniej przez aplikację w telefonie. Dzięki temu telefon sam sprawdzi czy są nowe odcinki, i jeśli mu pozwolisz pobierze je dla ciebie. Czy to prze wifi czy korzystając z pakietu danych (kwestia ustawień). Możesz również słuchać na naszej stronie w sekcji ‚Odcinki’.

Przykładowe aplikacje do słuchania podcastów:

Android Podcast Addict – darmowa. Iphone Overcast – darmowa.