Jak słuchać

J

Jak słuchać podcastów? Poniżej znajdziecie kilka odpowiedzi na najczęstsze pytania i niejasności.

Słuchaj Radiogram na:

Radiogram na Spotify
Radiogram na Google Podcasts
Radiogram na Apple Podcasts
RSS podcastu Radiogram

Czym są podkasty?

W największym skrócie formą audycji, takiej jak w radiu tylko bez radia. Można też powiedzieć że podcasty są treścią audio dostępną na żądanie. Same plusy. Korzystasz z aplikacji w tlefonie, lub słuchasz na naszej stronie. Nie musisz czekać, pobierasz odcinek i słuchasz kiedy ci pasuje.

Jak słuchać podkastu

Ty decydujesz jak i kiedy słuchasz.

Możesz przewijać odcinek. Możesz go zachować na później. Słuchasz gdzie chcesz, w drodze do pracy, w samochodzie, autobusie lub na własnej sofie. Zazwyczaj nie ma reklam, a jeśli są to krótkie, zazwyczaj pojedyncze i starannie dobrane (Radiogram.pl jest bez reklam).

Nie mam aplikacji w telefonie.

Krótka odpowiedź brzmi: nie potrzebujesz. Każdy telefon z Androidem czy też iPhone posiada wbudowaną aplikację do pokastów. Przy każdym odcinku Radiogram na stronie znajdziesz również odtwarzacz, na którym jest przycisk do ściągnięcia odcinka w mp3. Możesz go odsłuchać na telefonie tak jak muzykę. Jeśli chcesz możesz zainstalować samodzielnie wybraną aplikację i zasubskrybować podcast, lub odsłuchać tylko jeden odcinek. Zaletą subskrypcji jest automatyczne poinformowanie o nowych odcinkach. Jeśli potrzebujesz aplikacji patrz poniżej (Jak słuchać).

Nie wiem gdzie zacząć.

Radiogram jest podcastem w którym każdy odcinek jest ma inny temat. Możesz słuchać wybrane odcinki, od ostatniego lub pierwszego. Twój wybór. 

Czy podcast zużywa dużo “danych”?

Jeśli chcesz może nie zużywać. Wystarczy ustawić aplikację w telefonie, aby pobierał nowe odcinki tylko przez wifi. Tak samo jest w sytuacji jeśli nie korzystasz z aplikacji, lecz pobierasz sam pliki odcinków. Przeciętny plik ma około 8 do 15mb. Nie zjadamy dużo danych.

Czy za subskrypcję podcastu trzeba płacić?

Nie. Nie pobieramy żadnych opłat. Podcasty które oferują płatne odcinki nie są często spotykane. Zaryzykował bym stwierdzenie iż 99% jest darmowych.

Jak ich słuchać?

Najwygodniej przez aplikację w telefonie. Dzięki temu telefon sam sprawdzi czy są nowe odcinki, i jeśli mu pozwolisz pobierze je dla ciebie. Czy to prze wifi czy korzystając z pakietu danych (kwestia ustawień). Możesz również słuchać na naszej stronie w sekcji ‘Odcinki’.

Przykładowe aplikacje do słuchania podcastów:

Android Podcast Addict – darmowa. Iphone Overcast – darmowa.

Oceń Radiogram na:

Podchaser - Radiogram

Marek Rak

Marek Rak

Podcasty to moja pasja, tak nagrywanie jak i słuchanie. Zbieram, filtruje i przedstawiam najciekawsze informacje o podcastingu w podcaście Radiogram.
Biorę udział kilku projektach podcastowych: Najlepsze Polskie Podcasty, PodBum, Nadajesz.online
W chwilach wolnych nagrywam Takie.Info, gram w squasha, lub z aparatem w ręce łapię chwile ulotne.

Kontakt

Napisz do mnie lub zajrzyj na media społecznościowe:

Oceń Radiogram na:

Podchaser - Radiogram
Postaw mi kawę :)Postaw mi kawę :)

Przy produkcji każdego odcinka spędzam średnio 6 godzin. I choć uwielbiam to robić, to bez mojej ulubionej kawy nie dałbym rady.

Jeśli uważasz że informacje które przekazuję są dla Ciebie przydatne, to zawsze możesz mnie wesprzeć kawą.