Co sprawdzać w statystykach podcastu kiedy zaczynasz

60/86

5 odcinek serii Nagrywam Podcast

Słuchaj Radiogram na:

Radiogram na Spotify
Radiogram na Google Podcasts
Radiogram na Apple Podcasts

W tym odcinku:

Co sprawdzać w statystykach podcastu? Czy statystyki są ważne, szczególnie kiedy zaczynasz podcast? Czym jest IAB, na co zwracać uwagę przy statystykach, i jak je porównywać…

Sprawdzanie statystyk codziennie, lub nawet kilka razy tego samego dnia nie jest czymś niezwykłym. Szczególnie kiedy zaczynasz. Ile nowych pobrań przybyło, ile nowych wyświetleń wpisu z ostatnim odcinkiem, czy skąd są nowe pobrania… Chyba każdy kiedy zaczynał podcast to sprawdzał. Do niczego to nie prowadzi, może oprócz frustracji. Proste sprawdzanie ilości pobrań, kiedy startujesz z podcastem nie ma większego sensu. Co więc sprawdzać w statystykach podcastu?

O tym posłuchasz w tym odcinku.

Jest to 5 odcinek Radiogramu z serii Nagrywam Podcast Jeśli dopiero teraz zacząłeś słuchać tej serii to polecam cztery pozostałe:

Trzy pytania zanim zaczniesz nagrywać podcast

Najpopularniejsze formaty podcastów

Jak długi powinien być odcinek? Jak często publikować?

Hosting dla podcastu, RSS i jak przenosić podcast

Jeśli masz jakieś pytania to w sekcji kontakt znajdziesz informacje jak się ze mną skontaktować. Zawsze możesz też nagrać swoje pytania lub uwagi i wysłać mi je mailem.

Podcasty i strony wspomniane w odcinku:

Hostingi i firmy podcastowe z certyfikatem AIB

Podcast Mała Wielka Firma

Podcast Kryminatorium

W następnym odcinku:

W przyszłym tygodniu nie będzie nowego odcinka Radiogramu. Zamiast niego pojawi się zapowiedź nowego sezonu w nowej, zmienionej trochę formie. Pełny odcinek pojawi się 12 sierpnia. A ja jadę w góry żeby naładować baterie na nowy sezon.

Miłego podcastowania i do usłyszenia 12 sierpnia!